O SMC

Politechnika Wrocławska we współpracy z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych organizują międzynarodowe zawody Wrocław SmartMoto Challenge. W konkursie biorą udział drużyny złożone ze studentów i doktorantów, które projektują i budują motocykl elektryczny od podstaw.

Głównym celem współzawodnictwa jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie. Podczas zawodów oceniany jest motocykl i jego możliwości dynamiczne, a także umiejętności drużyny w aspektach biznesowych.

Tegorocznym tematem zawodów jest skonstruowanie motocykla typu cross/enduro, który będzie musiał poradzić sobie nie tylko na specjalnie do tego przygotowanym torze off-road, ale także w konkurencjach na asfaltowej drodze. Całe wydarzenie odbędzie się we Wrocławiu w sierpniu 2018.

SmartMoto Challenge promuje elektromobilność, a dzięki zorientowaniu tematyki zawodów na off-road studenckie projekty mogą wykazać się konkurencyjnością i czynią z WSMC świetną zabawę dla fanów sportów motoryzacyjnych.